Dnes je 21.júna 2024, meniny má Alojz

Tento záhradný nábytok si viete vyrobiť aj vlastnými rukami!

Teplé letné dni lákajú tráviť čas na záhrade, grilovať s priateľmi a užívať si relax na čerstvom vzduchu. Pohodlný záhradný nábytok je k tomu neodmysliteľnou súčasťou. Ale čo ak nechcete minúť veľa peňazí za hotové kusy z obchodu? Žiadny strach! S trochou zručnosti a kreativity si viete vyrobiť vlastný nábytok presne podľa vašich predstáv a potrieb.

Prečo si vyrobiť vlastný záhradný nábytok?

Výroba vlastného nábytku prináša hneď viacero výhod:

 • Ušetríte peniaze: Materiály na výrobu bežnej záhradnej lavice vás budú stáť oveľa menej ako kúpa hotového produktu.
 • Získate originálny kus: Váš nábytok bude jedinečný a originálny, odzrkadľujúci váš štýl a vkus.
 • Zažijete zábavu: Práca s drevom a výroba nábytku môže byť skvelým relaxom a kreatívnou zábavou.
 • Pocit hrdosti: Keď si budete oddychovať na lavičke, ktorú ste sami vyrobili, budete mať z toho o to väčšiu radosť.

Tipy na výrobu záhradného nábytku

 • Vyberte si jednoduchý projekt: Ak ste s prácou s drevom nováčikom, začnite s jednoduchým projektom, ako je napríklad drevená lavica alebo stolík. Na internete nájdete množstvo návodov a inšpirácií pre rôzne úrovne zručnosti.
 • Investujte do kvalitných materiálov: Kvalitné drevo a kovanie vám zaručia, že váš nábytok bude odolný a vydrží dlhé roky.
 • Nebojte sa experimentovať: V prípade, že máte skúsenosti s prácou s drevom, môžete sa pustiť aj do náročnejších projektov a experimentovať s rôznymi dizajnmi a materiálmi.
 • Dbajte na bezpečnosť: Pri práci s drevom a náradím vždy dodržiavajte bezpečnostné predpisy.

Drevená lavica

Jedným z najpopulárnejších DIY projektov pre záhradný nábytok je výroba drevenej lavice. Drevené lavice sú trvanlivé, esteticky príjemné a perfektné pre relaxáciu v záhrade. Pre výrobu drevenej lavice budete potrebovať drevené dosky, skrutky a základné náradie, ako je píla a vŕtačka. Existuje mnoho rôznych dizajnov a štýlov drevených lavíc, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu vkusu a potrebám.

Stôl

Ďalším obľúbeným DIY projektom pre záhradný nábytok je výroba vonkajšieho stola. Stôl vám poskytne miesto na jedlo, pitie alebo relaxáciu vonku. Na výrobu vonkajšieho stola môžete použiť rôzne materiály, ako sú drevo, kov, alebo dokonca betón. Záleží len na vašej predstavivosti a osobných preferenciách. Výroba vonkajšieho stola je relatívne jednoduchá a s trochou práce a zručností môžete mať úžasný kúsok nábytku pre vašu záhradu.

Kreativita v záhrade

Výroba vlastného záhradného nábytku je skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze, získať originálny kus a užiť si zábavu s kreatívnou prácou. Neváhajte a pustite sa do toho! Stačí kreativita, inšpirácia a viete si vytvoriť krásny a funkčný nábytok, ktorý ozdobí vašu záhradu a spríjemní vám letné chvíle.

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

 • 0x
 • 0x
 • 0x
 • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie